Klér...Leon...Alarick...Alex...

Pobyt na Glamisu - 5.část

14. května 2013 v 16:49 | Klér |  Povídky
No, přináším další část Pobytu na Glamisu Smějící se
Jinak je to tak, že je květen a já si musím zlepšit známky. Znáte to, škola :D
No ale pokouším se psát a hlavně kreslit!
Včera jsme měli poslední dvě hodiny volitelky, já jsem si sedla za kámoškou a za mnou seděla Zuzí a Elena. Kreslila jsem si jako vždy do sešitu a Elena si ho ode mě "vypůjčila" :D
To bylo hned: ,,Můžu ti něco vykreslit?" Měla jsem tam asi čtyři nevybarvené obrázky (ono když se někdy nechce, no znáte to ne? :D) Tak jsme měli alespoň nějakou zábavu. Jinak teď kreslím na papíry a propó, máme novou tiskárnu s kopírkou a skenerem, takže už MOŽNÁ, nebude žádné focení na mobil, ale skenování!
Jo a teď k povídce: Samozřejmě se zaměříme na to, jak to dopadlo při hledání "místnosti s Liz a Hellboyem" :D No a není to ještě celé dopsané, takže se tomu budeme věnovat i příště.
Jo a P.S.: Vědmi, doufám, že umíš pištět a řvát :D


Maucirus nasucho polknul. Když se za Liz a Červeným zavřely dveře, všichni měli patnáct minut počkat a pak se vydat na cestu. Potom se všichni vydali na cestu. Když vyšli z velkých dveří zjistili, že každá skupinka má jinou mapu. To překazilo jejich společný plán jít pospolu.
Klér a Elenu navedla mapa někam do hrozně široké chodby plné obrazů, ve které svítily louče. Vedly si celkem dobře, držely se pořád vpravo, jak napovídala mapa. Jenže pak přišla odbočka do leva a holky se nadobro ztratily.
**
Vědmi šla s Nuadou nějakou podzemní chodbou, kde si museli svítit loučí, protože tam byla tma jako v pr… Vy víte! Vědmi se neustále schovávala za sexy elfem a předstírala strach. Když kolem proběhla krysa, zaječela. Elf si ustavičně zakrýval uši. Byl rád, že jeho šéfka z něj má respekt. Pokud by se tomu tak dalo říkat…
**
Nuala s Abem si vedli celkem dobře. Drželi se stále v chodbách, kde se táhnul červený koberce. Alespoň tak to pochopili z mapy. Otázka je, jestli to pochopili správně…
**
Rarrie s Tomem procházeli sem a tam pořád dokola. Tom, který v této "skupince" zastával roli toho slabšího a zároveň toho, co je nad věcí opakoval Rarrie: ,,Tady už jsme procházeli už třikrát!"
**
Bill s Keylou na tom byli ještě hůř. Jelikož se ho Keyla pořád držela za ruku a říkala, jak je statečný a krásný, nemohl se plně soustředit na svou "práci". Prolézal pořád někam jinam, než bylo na mapě. Místo doprava šel rovně, místo doleva se otočil a šel zpátky.
**
Draco a Nicole si vedli snad úplně nejhůř. Nemohli používat kouzla a tak byli na dně. Procházeli úzkými chodbičkami až se nakonec ocitli ve slepé uličce.
**
Blonddie s Tiggerem se celkem nudili. Vůbec spolu nekomunikovali. Tigger neustále chrchlal, Blonddie si stěžovala na nedostatek zábavy. Šli tam, kam si mysleli, že vede cesta, protože už dávno mapu ztratili.
**
Vivi a Sara si nepočínaly taky nijak dobře. Každé dvě minuty musela Sara čekat, až Vivi sebere všechny svícny a drahé nádobí do trička. Polovinu z toho cestou poztrácela. Sara se každou chvíli ohlížela, jestli jde Sara pořád za ní, jestli se někde nezatoulala. Nehleděla do mapy, a tak šla úplně někam jinak něž měla.
**
Liz a Červenej seděli v další velké místnosti na hradě, revolvery v ruce, připraveny pro každou příležitost.
**
Ostatní, kteří se nevydali na stezku odvahy hráli člobrdo nebo spali. Jen jeden "člověk" se z místnosti vyplížil…
**
Klér s Elenou šly pořád chodbou plnou obrazů.
,,Hm, neměli bychom vyzkoušet nějaké dveře? Třeba?" zeptala se Elena.
Klér se na ni podívala pohledem, Děláš si srandu, jsme na nejstrašidelnějším hradě v Británii, aspoň myslím. Elena nečekala a vzala za kliku velkých dřevěných dveří, přímo vedle sebe. Ty se ani nepohnuly.
,,No né, silačka, co?" rýpla si Klér.
,,Tak to zkus sama, i když pochybuju, že by ti neupadla ruka!" pokračovala v dobírání Elena.
Klér vzala za kliku a vší silou se zapřela do dveří. Ty se ale ani nepohnuly. Když se na ni kamarádka podívala pohledem, No jistě, pak kdo je tu silný, že? převedla konverzaci:
,,Tak jo, spletla jsem se, ale ty taky! Dej mi pět na to!"
Elena jí plácla do ruky, až jí opravdu odletěla. To ji tak rozesmálo, že se začala válet na zemi. Klér na ni naštvaně pohlédla, když si došla pro ruku, začala se smát taky. Ve velké chodbě byla úžasná ozvěna.
**
,,Co to bylo?" začala histerčit Keyla.
Bill otočil oči v sloup, a odpověděl:
,,Ozvěna, někdo se asi skvěle baví. Pokud se Blonddie nezhulila s Tiggerem někde na hradě počítám, že to bude nejspíš někdo jiný. Co myslíš Malfoyovic?"
,,No jistě, vždyť já se přece vůbec nebojím, že ano!" odpověděla Keyla a hodila si vlasy na stranu.
Když to udělala neudržela rovnováhu a spadla na zem, přímo na kamennou dlážku, kde byl vedle ní obří pavouk. Když zaječela, musely prasknout snad všechny ušní bubínky v okruhu 1 km, všechny skleničky a talíře, všechny žárovky. Bill jí podal ruku a Keyla k němu vyskočila rychlostí blesku.
,,Nesnáším pavouky! Blé!" zabědovala a otřepala se.
,,A to tady chceš přežít jo? No, tak to držím palce!" odpověděl se zasmáním Bill.
Když se podívala do jeho obličeje a on do jejího, přeskočila mezi nimi jiskra…
**
,,Vědmi, šéfko moje, udělám cokoliv na světě, jen už nepišti při každém zahlédnutí krysy! PROSÍM!" zaskučel Nuada a protřepával si uši.
,,Já? Já přece nepištím!" odpověděla rázně Vědmi a když kolem proběhla hodně velká krysa, ozvalo se snad ze všech nejhlasitějších: UÁÁÁ!
,,Ne, ty vůbec nepištíš, tomu se snad ani pištění říkat nedá! To je ŘEV!" začal na ni křičet Nuada.
,,Ale to byla velká krysa! Největší, co jsem kdy viděla! A ty jsi elf, ty máš velké uši! Někomu jinému, třeba Erikovi by to jako řev nepřipadalo!" bránila se Vědmi.
Nuada ji obdařil pohledem typu, No jistě!
,,Tak fajn! Jak chceš! Chceš slyšet, jak umím řvát? Tak poslouchej!" ukončila konverzaci Vědmi, odkašlala si, zhluboka se nadechla, a…
**
,,Kruci, co to bylo?" zeptal se Tom Rarrie.
,,Zřejmě bubáci!" začala si z něj utahovat Rarrie.
,,Hahaha, jasně bubáci! Lupin nás proti nim naučil zaklínadlo! Ridiculus!" nedal se Tom zesměšnit.
,,No, ale tady je ti to houby platné Tomášku, mimo Bradavice se kouzla používat nesmějí! Háhá!" setřela ho Rarrie a pokračovali v cestě.
Ani jednomu z nich nedošlo, že to řve Vědmi…

***
A prosím, komentujte! Prosíííím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vědma Vědma | Web | 14. května 2013 v 19:27 | Reagovat

jestli bude chtít, zapištím mu i vysoké Céčko :D

vlastně ne, ruply by mi brejle :D

2 Klér Steinová Klér Steinová | 14. května 2013 v 19:47 | Reagovat

[1]: Ach bože :D Vysoké cé? tak to jsi dobrá! každopádně toho určitě využiju :D

3 Mary Mary | E-mail | Web | 16. května 2013 v 20:08 | Reagovat

Takže... Už se těším na pokráčko. :-D

4 Klér Steinová Klér Steinová | 17. května 2013 v 20:28 | Reagovat

[3]: Zrovna ho píšu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama